Branitelj naslova Tommy Robredo i kvalifikant Pablo Cuevas igrat će u finalu 25. Vegeta Croatia Opena. Robredo je u dva seta (7:6, 6:3) na ATP Stadionu pobijedio najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića. U prvom setu, koji je Robredo dobio rezultatom 12-10 u tie-breaku, Čilić je propustio sedam meč lopti, od čega pet na svoj servis. Izgubljeni prvi set vidljivo ga je iznervirao, pa je u drugom setu u jednom trenutku i slomio reket. Robredo je odmah na početku drugog seta napravio break i održao ga do kraja. U devetom gemu izborio je tri meč lopte na svoj servis i odmah iskoristio prvu.

Pablo -umag

U finalu će Robredo igrati protiv Urugvajca Pabla Cuevasa, koji je protiv prvog nositelja Fabija Fogninija nastavio impresivan niz započet u Bastadu i ubilježio dvanaestu pobjedu uzastopno. Nakon što je dobio prvi set 6:3, Cuevas je u drugom setu poveo 2:0, ali je Fognini potom dobio četiri gema za redom. Kada se činili da je Talijan na putu povratka u meč, Cuevas je izveo još jedan preokret i s četiri uzastopna gema osigurao drugo finale ATP turnira u dva tjedna.

Finalni meč igra se večeras na ATP stadionu nakon 20 sati.