Marin Čilić prvi je igrač koji se plasirao u četvrtfinale 25. Vegeta Croatia Opena, na kojemu je treći nositelj. Nakon samo jedan sat i 7 minuta, Čilić je sa 7:5, 6:3 pobijedio Nizozemca Igora Sijslinga. Meč je mogao trajati i kraće, da je Čilić u prvom setu iskoristio priliku da već kod 5:3 svojim servisom riješi set. No, Sijsling mu je uspio preoteti servis, ali mu je Čilić uzvratio istom mjerom na rezultatu 5:5. Drugi set protekao je bez prevelikih iznenađenja i završio Čilićevim uspjehom. Bio je to njihov četvrti susret i do sada je svaki završio u korist Čilića. "Bio je malo čudan meč, ali mislim da sam servirao stvarno jako dobro i to mi je dalo dva, tri poena po gemu", rekao je Čilić nakon meča.

U četvrtfinalu ga čeka Čeh Lukas Rosol, koji ide za svakom loptom i uvijek riskira. Igrali su dosad tri puta, nikad na zemlji, a Rosol je svaki put izgubio. "Moram mu dati da napravi malo više grešaka i koncentrirati se na svoj servis", Čilićeva je taktika za četvrtfinale.
Drugi par četvrtfinalista u donjem dijelu ždrijeba čine Španjolci Tommy Robredo i Pablo Carreno Busta.