Schedule of play

24.07. Sunday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
8PMSFFabio Fognini (ITA) VSAndrej Martin (SVK)
SEE RESULTS

23.07. Saturday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30PMSSFCarlos Berlocq (ARG) VSAndrej Martin (SVK)
not before 8PMSSFGastao Elias (POR) VSFabio Fognini (ITA)
followed byDFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VSNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
SEE RESULTS

22.07. Friday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30PMSQFCarlos Berlocq (ARG) VSJeremy Chardy (FRA)
not before 8:00PMSQFFabio Fognini (ITA) VSDamir Dzumhur (BIH)
followed byDSFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VSThomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)

GRANDSTAND

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00PMSQFGastao Elias (POR) VSPablo Carreno Busta (ESP)
followed bySQFAndrej Martin (SVK) VSJoao Sousa (POR)
followed byDSFNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
VSNicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)
SEE RESULTS

21.07. Thursday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30PMS2Pablo Cuevas (URU) VSGastao Elias (POR)
not before 8:00 PMS2Leonardo Mayer (ARG) VSJoao Sousa (POR)
followed byDQFCarlos Berlocq (ARG)
Pablo Cuevas (URU)
VSNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)

GRANDSTAND

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00PMS2Teymuraz Gabashvili (RUS) VSPablo Carreno Busta (ESP)
followed byS2Martin Klizan (SVK) VSAndrej Martin (SVK)
followed byDQFGastao Elias (POR)
Fabricio Neis (BRA)
VSNicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)

COURT 1

TimeTypeRoundPlayer Player
6:00 PMDQFThomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)
VSAljaž Bedene (GBR)
Damir Dzumhur (BIH)
followed byDQFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VSTomislav Draganja (CRO)
Nino Serdarusic (HRV)
SEE RESULTS

20.07. Wednesday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30 PMS2Nikola Čačić (SRB) VSJeremy Chardy (FRA)
not before 8:00 PMS2Fabio Fognini (ITA) VSRenzo Olivo (ARG)

GRANDSTAND

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00 PMS2Jiri Vesely (CZE) VSCarlos Berlocq (ARG)
followed byS2Thomas Fabbiano (ITA) VSDamir Dzumhur (BIH)
followed byD1Lukas Dlouhy (CZE)
Sergiy Stakhovsky (UKR)
VSCarlos Berlocq (ARG)
Pablo Cuevas (URU)
followed byD1Andrej Martin (SVK)
Hans Podlipnik-Castillo (CHI)
VSThomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)

COURT 1

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00 PMD1Colin Fleming (GBR)
Mariusz Fyrstenberg (POL)
VSMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
followed byD1Teymuraz Gabashvili (RUS)
Leander Paes (IND)
VSNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
followed byD1Tomislav Draganja (CRO)
Nino Serdarusic (HRV)
VSRoman Jebavy (CZE)
Jiri Vesely (CZE)
followed byD1Riccardo Ghedin (ITA)
Alessandro Motti (ITA)
VSAljaž Bedene (GBR)
Damir Dzumhur (BIH)

COURT 2

TimeTypeRoundPlayer Player
6:00 PMD1Gastao Elias (POR)
Fabricio Neis (BRA)
VSPablo Carreno Busta (ESP)
Guillermo Garcia-Lopez (ESP)
SEE RESULTS

19.07. Tuesday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30 PMS1Damir Dzumhur (BIH) VSNicolas Almagro (ESP)
followed byS1Franko Skugor (CRO) VSThomas Fabbiano (ITA)
followed byS1Andreas Seppi (ITA) VSPablo Carreno Busta (ESP)

GRANDSTAND

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30 PMS1Nino Serdarusic (HRV) VSTeymuraz Gabashvili (RUS)
followed byS1Jiri Vesely (CZE) VSMichael Linzer (AUT)
followed byS1Martin Klizan (SVK) VSEnrique Lopez-Perez (ESP)

COURT 1

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00 PMS1Andrej Martin (SVK) VSSergiy Stakhovsky (UKR)
followed byS1Filip Krajinovic (SRB) VSCarlos Berlocq (ARG)
followed byS1Andre Ghem (BRA) VSRenzo Olivo (ARG)

COURT 2

TimeTypeRoundPlayer Player
5:00 PMS1Gastao Elias (POR) VSGuillermo Garcia-Lopez (ESP)
SEE RESULTS

18.07. Monday

CENTRE COURT

TimeTypeRoundPlayer Player
5:30 PMS1Aljaž Bedene (GBR) VSNikola Čačić (SRB)
not before 8:00 PMS1Nikola Mektic (CRO) VSLeonardo Mayer (ARG)

GRANDSTAND

TimeTypeRoundPlayer Player
7:00 PMD1Dino Marcan (HRV)
Ante Pavić (CRO)
VSNicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)
SEE RESULTS