Completed matches


QUALIFYING MAN'S SINGLES (pdf)

24.07. Sunday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
SFFabio Fognini (ITA) VS. Andrej Martin (SVK) 6:4   6:1

23.07. Saturday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
SSFAndrej Martin (SVK) VS. Carlos Berlocq (ARG) 7:6(4)   6:4
SSFFabio Fognini (ITA) VS. Gastao Elias (POR) 6:3   6:3
DFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VS. Nikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
6:4   6:2

22.07. Friday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
SQFCarlos Berlocq (ARG) VS. Jeremy Chardy (FRA) 6:4   6:2
SQFFabio Fognini (ITA) VS. Damir Dzumhur (BIH) 4:6   6:1   6:1
DSFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VS. Thomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)
6:4   6:1

GRANDSTAND

TypeRoundPlayer PlayerScore
SQFGastao Elias (POR) VS. Pablo Carreno Busta (ESP) 6:4   6:4
SQFAndrej Martin (SVK) VS. Joao Sousa (POR) 6:3   4:6   6:2
DSFNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
VS. Nicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)
7:5   6:2

21.07. Thursday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
S2Gastao Elias (POR) VS. Pablo Cuevas (URU) 3:6   6:3   7:6(7)
S2Joao Sousa (POR) VS. Leonardo Mayer (ARG) 7:5   7:6(1)
DQFNikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
VS. Carlos Berlocq (ARG)
Pablo Cuevas (URU)
6:7(2)   6:1   10:5

GRANDSTAND

TypeRoundPlayer PlayerScore
S2Pablo Carreno Busta (ESP) VS. Teymuraz Gabashvili (RUS) 6:4   6:2
S2Andrej Martin (SVK) VS. Martin Klizan (SVK) 3:6   7:5   6:2
DQFNicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)
VS. Gastao Elias (POR)
Fabricio Neis (BRA)
6:3   7:5

COURT 1

TypeRoundPlayer PlayerScore
DQFThomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)
VS. Aljaž Bedene (GBR)
Damir Dzumhur (BIH)
7:5   7:6(3)
DQFMartin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VS. Tomislav Draganja (CRO)
Nino Serdarusic (HRV)
5:7   6:4   10:7

20.07. Wednesday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
S2Jeremy Chardy (FRA) VS. Nikola Čačić (SRB) 6:2   6:0
S2Fabio Fognini (ITA) VS. Renzo Olivo (ARG) 6:4   6:1

GRANDSTAND

TypeRoundPlayer PlayerScore
S2Carlos Berlocq (ARG) VS. Jiri Vesely (CZE) 7:5   3:0(ret)
S2Damir Dzumhur (BIH) VS. Thomas Fabbiano (ITA) 4:6   6:1   6:2
D1Carlos Berlocq (ARG)
Pablo Cuevas (URU)
VS. Lukas Dlouhy (CZE)
Sergiy Stakhovsky (UKR)
7:5   6:4
D1Thomas Fabbiano (ITA)
Franko Skugor (CRO)
VS. Andrej Martin (SVK)
Hans Podlipnik-Castillo (CHI)
2:6   6:4   10:5

COURT 1

TypeRoundPlayer PlayerScore
D1Martin Klizan (SVK)
David Marrero (ESP)
VS. Colin Fleming (GBR)
Mariusz Fyrstenberg (POL)
6:4   3:6   10:7
D1Nikola Mektic (CRO)
Antonio Sancic (CRO)
VS. Teymuraz Gabashvili (RUS)
Leander Paes (IND)
6:0   6:2
D1Tomislav Draganja (CRO)
Nino Serdarusic (HRV)
VS. Roman Jebavy (CZE)
Jiri Vesely (CZE)
wo.
D1Aljaž Bedene (GBR)
Damir Dzumhur (BIH)
VS. Riccardo Ghedin (ITA)
Alessandro Motti (ITA)
6:4   6:1

COURT 2

TypeRoundPlayer PlayerScore
D1Gastao Elias (POR)
Fabricio Neis (BRA)
VS. Pablo Carreno Busta (ESP)
Guillermo Garcia-Lopez (ESP)
6:1   6:3

19.07. Tuesday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
S1Damir Dzumhur (BIH) VS. Nicolas Almagro (ESP) 6:2   5:7   7:5
S1Thomas Fabbiano (ITA) VS. Franko Skugor (CRO) 6:0   4:1(ret)
S1Pablo Carreno Busta (ESP) VS. Andreas Seppi (ITA) 6:4   6:4

GRANDSTAND

TypeRoundPlayer PlayerScore
S1Teymuraz Gabashvili (RUS) VS. Nino Serdarusic (HRV) 6:4   6:2
S1Jiri Vesely (CZE) VS. Michael Linzer (AUT) 6:3   6:1
S1Martin Klizan (SVK) VS. Enrique Lopez-Perez (ESP) 6:2   7:5

COURT 1

TypeRoundPlayer PlayerScore
S1Andrej Martin (SVK) VS. Sergiy Stakhovsky (UKR) 7:6(6)   6:4
S1Carlos Berlocq (ARG) VS. Filip Krajinovic (SRB) 6:3   6:1
S1Renzo Olivo (ARG) VS. Andre Ghem (BRA) 3:6   7:6(4)   7:6(5)

COURT 2

TypeRoundPlayer PlayerScore
S1Gastao Elias (POR) VS. Guillermo Garcia-Lopez (ESP) 6:1   6:2

18.07. Monday

CENTRE COURT

TypeRoundPlayer PlayerScore
S1Nikola Čačić (SRB) VS. Aljaž Bedene (GBR) 5:7   6:4   6:4
S1Leonardo Mayer (ARG) VS. Nikola Mektic (CRO) 7:5   6:2

GRANDSTAND

TypeRoundPlayer PlayerScore
D1Nicholas Monroe (USA)
Artem Sitak (NZL)
VS. Dino Marcan (HRV)
Ante Pavić (CRO)
6:2   6:1